שירותי אינפוזיה עד הבית

עירוי (אינפוזיה) הינו מתן תכשיר רפואי לווריד היישר למחזור הדם. העירוי מתבצע באמצעות צנתר (צינור חלול), המוכנס לרוב לווריד היקפי (פריפרי) דרכו יש החדרה של התמיסה היישר לתוך מחזור הדם. החומר התרופתי (הכנה רוקחית) מוכן בתיאום מול הקופה. טיפול תרופתי תוך ורידי בביתו של המטופל צריך להתבצע ע"י צוות מקצועי (רופא או אחות מוסמכת).כיצד מתבצע שירות אינפוזיה עד הבית?

צוות מקצועי של חברת "אור ועזר" יגיע אליכם עד הבית, אחות מוסמכת ומיומנת תחדיר צינורית פלסטיק (וונפלון) באופן סטרילי, תחבר את שקית הנוזלים או התרופה הנחוצה ותתחיל את הזלפת הנוזלים. השקית תיתלה גבוה על מנת שהנוזלים יחדרו לגוף.

ניתן לבצע עירוי נוזלים בטכניקה תת עורית, זו טכניקה שאורכת כ 10-14 שעות בו מוזלף העירוי באזור הירך ע"י מחט תת עורית בהזלפה איטית מאוד. הנוזלים נספגים לגוף לאט לאט.

ניתן לווסת את קצב ההזלפה. מתן נוזלים בדרך תת עורית מתאים כחלופה למטופלים שקיימת אצלם בעיה קשה במציאת ווריד למתן נוזלים ו/או שאינם יכולים לקבל נוזלים דרך הווריד או דרך הפה או בדרך פאראנטרלית. ניתן לתת אותו גם כטיפול תומך (פליאטיבי).

יעילות הטיפול בעירוי תת עורי שקולה לטיפול בעירוי תוך ורידי, והינה אופציה בטוחה ומומלצת לטיפול ביתי. מומלץ להתייעץ עם רופא על איזה נוזלים הוא רוצה. יש צורך בהפניית רופא ברורה לטיפול הנחוץ.

שירות עירוי נוזלים עד הבית מתאים למגוון רחב של חולים, קשישים, סיעודיים, בעלי קושי בהזנה אורלית ובעיות מבניות. דורש הנחיה מפורשת מרופא מטפל.
השירות כולל הרכבה של כלל סוגי העירויים במתן תוך ורידי / שריר / תת עורי.
השירות מבוצע ע"י אחים ואחיות מוסמכים בעל וותק וניסיון רב.למאמרים נוספים